Faq

•Tagi: faq, pytania, odpowiedzi, korzystanie z edytora zdjęć

FAQ to zbiór najczęściej zadawanych pytań.

Bezpieczeństwo Czy przesłane zdjęcia są bezpieczne?

Tak. Zdjęcia są automatycznie kasowane z serwera po upłynięciu 24-32 godzin. Istnieje możliwość przedłużenia lub natychmiastowego usunięcia zdjęcia. W tym celu należy udać się do swoich załadowanych zdjęć oraz wybrać odpowiednia opcję.

Brak opłat Czy za użytkowanie serwisu pobierane są opłaty?

Nie. Kompresator jest całkowicie darmowy.

Wysyłanie zdjęcia Jak upewnić się czy mój komputer na pewno wysyła zdjęcie?

Po wybraniu zdjęcia do zmniejszenia lub innej operacji z komputera oraz kliknięciu "Załaduj zdjęcie" w miejsce poprzedniego panelu powinna pojawić się informacja podobna do poniższej: Pasek postępu Pasek z procentami powinien się zapełniać kolorem pomarańczowym.
Uwaga! Odnotowano przypadki kiedy pasek postępu nie powiększał się a mimo tego zdjęcie zostało poprawnie załadowane. Poczekaj do 2 minut na efekt.

Zapisanie zdjęcia Jak zapisać edytowane zdjęcie do swojego komputera?

Najlepiej użyć jednego z poniższych sposobów:

  • Po wykonaniu edycji klikając Zapisz zdjęcie
  • Mając na ekranie fotografię w pełnych rozmiarach klikając na nią prawym przyciskiem myszy oraz wybierając "Zapisz obraz jako"

W obu przypadkach zostaniesz poproszony o wybór lokalizacji zapisu zdjęcia.

Po co zmniejszać Po co zmniejszać zdjęcia na stronę www skoro w kodzie można ustawić width i height?

Po pierwsze: Zmniejszanie zdjęć przez przeglądarkę w czasie rzeczywistym jest dużo gorszej jakości ponieważ przeglądarka.

Po drugie: Przykładowo jeśli na podstronie galerii jest 100 zdjęć, każde wysokiej jakości po 0,5 MB, to aby wyświetlić stronę ze wszystkimi miniaturkami (przykładowo width=200px) przeglądarka odwiedzającego musi pobrać 50MB danych co zajęłoby (w przypadku łącza Neostrada 4 Mb/s) 1 minutę i 40 sekund. Stosując kompresję zdjęcia do 10KB (0,01MB) przeglądarka odwiedzającego musi pobrać 1MB (2 sekundy).